Alarko Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor

Alarko markası çıkarmış ve geliştirmiş olduğu kombi modelleriyle ülke genelinde birçok evin kombi alırken ilk tercihi olmuştur. Her ne kadar kaliteli ve yüksek performanslı bir marka olmuş olsa da kimi zaman fabrika hatası kaynaklı, kimi zaman da kullanıcı kaynaklı hatalarla karşılaşabilir. Bu da kombi üzerindeki küçük led ekran vasıtası ile kullanıcıya bildirilmiş olur.

Ancak küçük ekranda gösterilen her simge ya da yazılan her kod arıza olduğu anlamına gelmez. Kimi zamanlar kombinin o anki çalışma modu gibi kullanıcıyı bilgilendiren simgeler de kombi üzerinde bulunan küçük ledli ekranda görülebilir. Alarko kullanıcılarının sık sık sorduğu neden Alarko Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor sorusu da bu kategoride değerlendirilebilir.

Çünkü Alarko Kombi Petek İşareti Yanıp Sönüyor olması bir arıza değildir, bir bilgilendirici göstergedir. Eğer sizin de Alarko marka kombinizde petek işareti yanıp sönüyor ise bu cihazın ısıtma talebini gerçekleştirip istenen sıcaklığa ulaştığını belirtir.

Dolayısıyla bir arıza durumu değildir. Fakat kombinizde petek işareti yanıp sönüyor aynı zamanda petekler ısınmıyorsa ;

  • Öncelikle kombi tesisat basıncı kontrol edilmeli.
  • Kombi altındaki tesisat vanaları kontrol edilmeli.
  • Petek vanaları kontrol edilmeli.

Bunlar kontrol edildiği halde hala ekranda petek işareti yanıp sönüyor ve peteğiniz ısınmıyorsa Alarko teknik servis ekibinden yardım talebinde bulunmalısınız.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com