Alarko Kombi Basınç Düşürme

Kombilerin çalışma prensibine göre kombilere belli bir miktarda su basıncı verilmelidir. Alarko marka kombilerde diğer kombilerde olduğu gibi basınç değeri 1 ila 2 bar arasında olmalıdır. Eğer basınç değeri düşük ise kombinin sağ alt tarafında bulunan vanadan su takviyesi yapılmalıdır. Eğer yüksek ise Alarko Kombi Basınç Düşürme işlemi yapılmalıdır.
Bunun için 2 yöntem bulunmaktadır.

  • Kombiye en yakın olan kaloriferden suyu almak

Bu yöntem en sık kullanılan yöntemdir. Bunun için kombiye en yakın kaloriferin üst yan kısmı (hava alma müşürü) açılır oradan su alarak basıncı ideal konuma ayarlanabilir.

  • Tahliye vanasını açmak

Her marka model kombide olmasa da bazı çeşit Alarko marka kombide tahliye vanası yer almaktadır. Tahliye vanası bazı kombilerin altında tıpkı doldurma musluğu gibi monteli durumdadır. Tahliye vanası açıldığında direkt olarak su boşalmış ve yüksek olan basınç düşürülmüş olur.

Ancak basınç değeri sık sık kendiliğinden yükseliyor ve buna bağlı olarak Alarko Kombi Basınç Düşürme işlemi gerçekleştiriliyorsa mutlaka Alarko teknik servisinden yardım talebinde bulunulmalıdır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com