Alarko Kombi E01 Hatası

Alarko markasına ait kombiler sloganı ile de adını duyduğumuzda yankılanan bir marka olarak bilinir. Kombilerin yaz kış kullanmamız sebebi ile hem kullanıcının hatasından hem de fazla kullanımından ötürü çeşitli arıza kodlarını ekranda verdiği bilinmektedir ve o kodlardan biri de Alarko kombi e01 hatası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer Alarko kombiniz e01 hatası veriyor ise bu hata bize ateşlemede kombinin başarısızlık yaşadığını gösterir. Çünkü eğer ateşlemede problem var ise karşımıza bu hata kodu çıkmaktadır. Bu sebeple çözümü için öncelikle dairenin gazı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Eğer gaz vanalarınız kontrol etmeniz sonucunda kapalı ise vanaların açılması gerekir. Sonuç düzelmez ise kombinize reset atmanız gerekmektedir. Reset atmanıza rağmen hata kodu hala ekranda duruyor ise teknik bir yardım almanız önerilmektedir.

Alarko kombi e01 hatası genellikle serena model kombilerde görülmektedir. Bu model kombilerde ateşleme sorunu yaşandığı zaman anakart, gaz valfi, iyonizasyon ve ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olduğunu göstermektedir. Eğer teknik destek alırsanız bu problemi rahatlıkla ve kolayca çözebilirsiniz

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com