Alarko Kombi F5 Hatası

Alarko markası en yaygın kullanılan kombi markalarından olduğu için arızalanması sonucunda teknik servisten önce yapılması gereken pratik işlemlerin ne olduğu çoğu kullanıcı için merak konusu. Yaygın olarak görülen arızalardan biri olan “Alarko f5 arızası”nın sebebi, hava prosestatının problemidir. Kombilere bakıldığında tüm parçaların birbirine bağlı olduğunu görürüz. Bu da bize bir parçadan kaynaklanan arızanın tüm kombinin çalışma bütünlüğüne zarar vererek kombinin neden çalışma etkinliğinin devre dışında kaldığını açıklamaktadır.

Alarko f5 arızası ekranda belirdiğinde aynı zamanda bu arıza kodunun yanında İngiliz anahtarı resmi de belirir. Hava prosestatı denilen parça yalnızca hermetik kombilerde bulunmaktadır. Hava akışı sırasında fandan alınan ekstra basınç sayesinde atık gaz sisteminde sorun olup olmadığnı elektronik karta bildirmek gibi bir görevi vardır.

Bu yüzden hermetik kombilerde fanın bekçisi veya yardımcısı olarak da adlandırılmaktadır. Kombinizde bu arızanın görülmesi aynı zamanda elektronik kartın da arızalandığının habercisi olabilir. Eğer elektronik kartınızın arızalanmadığından eminseniz hava akım borusu da olarak adlandırılan bacanın yerinde olduğunu kontrol etmeniz gerekir.

Bunun güvenli ve profesyonel bir şekilde yapılması ve kontrollerin yerinde sağlanması, arıza varsa giderilmesi için teknik ekip ile iletişime geçerek arızanın bildirilmesi gereklidir. Çünkü kullanıcıların da kombinin arızalandığını görünce en başta pratik bir şekilde müdahale yapılması için yapacakları sınırlıdır.

Tarif edilen ilk müdahalelere rağmen kombide hala arıza devam ediyorsa teknik servise yönlenmek en mantıklı seçenek olacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com