Alarko E03 Arızası

Alarko markasına ait çok kullanılan ve kullanıcılar tarafından oldukça memnun olduklarına dair geri dönüşler alan premiks ve seradens modellerine ait kombilerde en yaygın görülen arıza türlerinden biri de “Alarko e03 arıza” kodudur. Bu arıza kodu, bu modellerde baca sigortası ya da güvenlik sigortası sorunu olduğu anlamına gelmektedir.

Baca gazındaki sıcaklığı ölçen sensörün, bacadan çıkan atık gazın sıcaklığı ile birlikte 80-90 derece gibi yüksek ısılara ulaştığını göstermektedir.

Yani genel anlamda hava akış sorunu olarak adlandırılabilir. Hava akış sorunu atık gaz sisteminden kaynaklandığını göstermektedir. Bu tüm bahsedilen problemlerin sonucunda bakılması gereken parçalar, fan, anakart ya da prosestat gibi donanımsal parçalardır. Çünkü bu parçalardan kaynaklanan arıza kombinin bütünlüğüne zarar vererek çalışmasını engellemektedir.

İlk bakılacak şey bacanın yerinden çıkıp çıkmadığını kontrol etmek olmalıdır. Baca yerindeyse tıkanıklık olabilme ihtimali yüksektir ya da yoğuşma su giderinde oluşan tıkanıklık, yoğuşma hortumunun ağzının tıkanması gibi durumlarda da bu arıza kodu ekranda meydana gelebilmektedir.

Bunların olup olmadığını tespit etmek için ise kombi tamamen kapatılarak bacanın yerinden sökülüp bu durumların var olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir.

Eğer varsa baca temizlenmelidir. Yoğuşma hortumunda tıkanıklık varsa giderilmelidir. Bu işlemlerden sonra var olan “Alarko e03 arızası” hala devam ediyorsa kullanıcının yapabilecekleri buraya kadardır ve devamında arızanın giderilmesi için Alarko teknik servisten yardım alınması gereklidir.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com