Alarko F4 Arıza

Alarko kombi birçok kişi tarafından memnuniyet ile kullanıldığı tescillenmiş olarak bilinmektedir. Tüm beyaz eşyalarda olduğu gibi Alarko markasına ait kombi modellerinin de kullanıcı kaynaklı ya da makinenin parçalarının eskimesinden dolayı arızalanma ihtimali ve o arızalara ait kodlar bulunmaktadır. Belli başlı arızalardan olan Alarko markasına ait kombilerde “Alarko kombi F4 arıza kodunun” ne olduğu kullanıcılar tarafından sorulmaktadır.

“Alarko f4 arıza”, sahte alev sorununun göstergesidir. Bu arıza kodu ile birlikte ekranda f4 yazısı ile birlikte İngiliz anahtarı da belirmektedir. Bu arıza gaz vanasının kapalı olmasına karşılık iyonizasyon elektrodunun iyonu algıladığını belirtmektedir. Yani alevi hisseder. Bu arıza durumunda müdahaleniz söz konusu olmaması gereklidir çünkü iyonizasyon elektrodunda, elektronik kartınızda ya da gaz valfinde sorun olabilir.

Bu arıza kodu ile karşılaşınca yapılması gerekenler sırası ile şunlardır:

Ekranda çıkan hata kodunun da İngiliz anahtarı simgesi ile aslında yönlendirmek istediği gibi, Alarko kombinize ait hangi model olursa olsun kombinize reset atmalısınız. Alarko kombilerde genelde zaten 2 adet ayar düğmesi vardır ve üst kısımdaki düğme sıcaklık su ayarı alttaki düğme ile de kalorifer ayarı yapılmaktadır. İki düğme arasında ise mavi renkte ufak bir düğmenin solunda R harfi vardır.

Bu düğmeye bir kez basıldığında kombi resetlenecektir. Sorun düzelmezse işlem birkaç kez tekrarlanabilir.

Birkaç kere daha resetleme durumunda sorun düzelmeyip hala devam ederse teknik servisten yardım almanızı öneririz.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com