Alarko Kombi Ateşleme Yapıyor Sonra Sönüyor

Alarko, çoğu kişinin de bildiği gibi kombide isim yapmış köklü bir marka olarak akıllarda kalmaktadır. Kombi gibi beyaz eşyalar genelde kış mevsiminde 3 ay boyunca neredeyse aralıksız çalıştığı için hem kullanıcıdan kaynaklı hem de makinenin parçalarından kaynaklı arızaları beraberinde getirebilir.

Beyaz eşyalar arızalanmadan önce çalışma performansının düşüşü ve parçalarının düzgün çalışmaması gibi sinyalleri verebilir. Bu durumda gerekli aksiyonun alınması ya da önlem için bakımının yapılması oldukça önemlidir. Bunların yapılmaması durumunda ortaya çıkan, çoğu kullanıcının da çok sık sorduğu Alarko markasına ait kombinin “kombi ateşleme yapıyor daha sonra sönüyor” probleminin yanıtını vermeye çalışacağız.

Bu arıza genelde çok yaşanan arıza kodlarından biri olup, bu durumda servis öncesi konut içindeki gaza basılmalı ve eğer gaz vanaları kapalı durumda ise açılmalıdır. Ayrıca kombiye de gaz geldiğinden de emin olduktan sonra resetleme işlemi yapılması gereklidir.

Eğer resetleme sonrasında da aynı sorun devam ediyorsa anakart, gaz armatörü, ya da kombiye ait elektrotlar ile alakalı bir sorun olması ihtimali kuvvetlidir. Konu özellikle beyaz eşya ise telefonda bilgi aktarımı ile mümkün olmayıp uzman tarafından görülüp arıza tespitinin yapılması bu konuda çok önemlidir.

Bu yüzden bu arıza da dahil olmak üzere diğer tüm arızaların çözümü için tarif edilen yöntemlerin de işe yaramadığı durumlarda arıza çözümü konusunda yardım alınması için Alarko Servisi ile görüşülmesi gerekmektedir.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com