Alarko Kombi Çok Ses Yapıyor

Kış ayları için çok muhtaç olduğumuz ama bir o kadar da kıymetinin bilinmeden kullanıldığını düşündüğümüz kombilere adını veren birden fazla markanın arasında en bilindik ve en köklü markalardan biri olan Alarko kombinin çok fazla karşılaşılan arızalarından biri de “Alarko kombi çok ses yapıyor” şeklinde bildirilen arızasıdır. Kombinin çalışırken çok fazla ses yapmasının birden fazla sebebi olabilir.

Bunlar, ya bakım zamanının gelmesi ya da bakım zamanı gelip geçtiği halde bakımlarının aksatılması sebebi ile olan arızalar olarak açıklanabilir. Bakımının yapılmadığı kombilerin oluşan arızaların hangi parçalarda ve lokasyonlarda olduğu şu şekilde sıralanabilir.

Fan motoru: Hermetik kombilerde baca fanınının sürekli çalışmasından dolayı fan yıpranabilir. Dışarıdan alınan havanın her zaman temiz olmamasından ötürü içeriye alınan havadan gelen toz, pislik vb. dış etkenler bacanın fanını tıkayarak sesli çalışmasına sebep olabilir.

Sirkülasyon pompası: Kombinin peteklerini ısıtmada ve alev oluştuktan sonra da suyu ısıtmada kullanılan sirkülasyon pompası zamanla peteklerde ve tesisatta oluşan çamurdan ötürü tıkanarak çalışırken ses çıkararak gürültüye sebep olabilmektedir.

Ana esanjör ve Plaka esanjör: Esanjörlerin de tıkandığı durumlarda ıslık sesine benzer sesler meydana gelebilir ve çözümü ise bu esanjörlerin plakasını temizlemektir.

Genel olarak sorunların hepsine baktığımızda başta belirttiğimiz gibi kombinin rutin olması gereken bakımlarından ötürü ya da geçmiş olan bakımlarından dolayı gürültünün olduğu görülmektedir. Bu sorunları yaşadığımızda en yakın Alarko servisi ile görüşülerek kombinin bakımı yaptırılmalıdır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com