Alarko Kombi Devreye Girmiyor

Kış aylarının vazgeçilmezi ve yaşam kaynağı olarak görülen kombilerin arıza yapması ya da kullanım dışı olması durumunda yaşam alanımızda ne kadar zorluk yaşandığını biliyoruz. Alarko markasının, çok fazla kullanıcı tarafından memnuniyetle kullanılmasına rağmen belli başlı arıza kodları ve bunlara ait çözüm yolları bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlilerinden biri de “Alarko Kombi devreye girmiyor” arıza koduna ait birden fazla sebep olduğu gibi çözümü de birden fazladır.

Bu arıza kodunun sebepleri arasında; bacanın uzun olması, fan motorunun kirli/pis veya tıkanmış olması, fan motoru üzerinde bulunan kelebek tapasının olması, elektronik kartında arıza olması, dış hava sensörünün arızalı olması gibi sebeplerin dışında yukarıda bahsedilmeyen diğer herhangi bir parçasında arıza bulunması durumunda da düzgün çalışmamasından kaynaklı devreye girmeyebilir.

Kombinin devreye girmemesi durumunda teknik servise başvurmadan güvenli bir şekilde yapılacaklar arasında başka doğalgazlı cihaz varsa oradan gaz gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Eğer ona da gelmiyorsa gaz vanası açılıp tekrar devreye girmesi için kombi çalıştırılmalı yine gelmiyorsa, kombi resetlenmelidir.

Resetlenmesine rağmen yine olmuyorsa resetleme işlemi birkaç kez tekrarlanmalı bu işlemler sonucunda arıza devam ediyorsa profesyonel bir ekipten yardım istemek üzere Alarko teknik servis ile iletişime geçilerek bakım ya da arıza onarım için yardım istenmelidir.

Çünkü kullanıcı olarak kombi devre dışında kaldığında bunlar dışında kısa müdahale gerektiren başka işlemin kalmadığını göz önünde bulundurarak en güvenli işlemin teknik yardım almak olacağı unutulmamalıdır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com