Alarko Kombi E01

Alarko kombilerde oluşan belli başlı arızaların kodları arasında olan “Alarko kombi e01” arızası, kullanıcılar tarafından sebebinin ne olduğu en çok sorulan arıza kodları arasındadır. Bu arıza kodu, Brulörde yanma oluşunda sorun olduğunu ve bu sebepten ötürü de cihazın ateşleme yapmadığını belirtir ve sadece Seradens Super Plus, Serena,ve Seradens Premiks model kombilerde bu anlamı taşımaktadır. Bu arıza kodu ile karşılaşıldığında önce eğer varsa başka doğalgazlı cihazdan gazın gelip gelmediği kontrol edilir.

Eğer başka cihazdan da gaz gelmiyorsa gaz vanası kontrol edilir ve vana kapalı ise açık konuma getirilir. Hala aynı problem devam ediyorsa kombi resetlenir. Eğer gaz vanasının açık olduğundan emin olunursa direkt cihaza resetleme yapılır. Resetlemeye rağmen problem devam ediyorsa servis yardımı almak gerekir çünkü bu arızanın birden fazla sebebi olabilir.

Bu sebepler arasında: bozulması durumunda genellikle ateşleme sorunu yapan elektronik kart arızalanması, elektronik kart arızası sonucunda ondan emir alan brulörün yanması, iyonizasyon ateşleme elektrotlarının arızalanması olabilir.

Bu sebeplerin temelinde genel olarak kombi bakımının zamanında ve düzenli olarak yaptırılmaması yatmaktadır. Çünkü tıkanan filtreler, delikler cihazda birbirinin çalışmasını tetikleyen parçaları bozarak cihaz bütünlüğüne zarar vermektedir.

Bu durumlarda Alarko kombi servisten destek alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki kullanıcı destek yazılarının da yetmediği yerde büyük bir bilgi donanım ve teknik tecrübe gerekiyordur ve bunun güvenli bir şekilde olabilmesi için işi ehline bırakmak en doğru seçim olacaktır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com