Alarko Kombi E02 Arızası

Kullanıcılar tarafından severek kullanılan ve olumlu geri dönüşler alan Alarko markasına ait kombilerin tıpkı diğer kombilerdeki gibi arızalanmak üzere olduğunu ya da arızalandığını belli eden ve bunun sonucunda ekranda beliren kodları vardır. Kullanıcılar tarafından çokça sorulan belli başlı hata kodlarının arasında “Alarko kombi e02 arızası” Alarko kombiye ait seradens süper plus modelli kombilerde görülmektedir. Bu arıza kodu limit termostat sorunu anlamına gelmektedir. Limit termostat sorunu ise yüksek sıcaklıkta görülür.

Yani kombi yüksek sıcaklığa geldiğinde kombi güvenlik bakımından kendisi için limit termostatı devreye sokar. Bu durumda yapılması gereken şey, cihazdaki su basıncını kontrol etmektir. Cihazdaki su basıncı kontrol edildikten sonra ise talimatlara uyularak işlemlerin yapıldığından emin olunduktan sonra cihaz resetlenmelidir.

Bu uygulamalardan sonra cihaz hala çalışmıyorsa teknik servisten yardım almakta fayda vardır. Çünkü yüksek sıcaklıkta limit termostat devreye girerek kombiyi bloke etmiş olabilir.

Kombinin bloke olmasındaki sebepler arasında, devir daim pompasında sıkışma olması, ana eşanjörde kireçlenme, kalorifer filtrelerinde olan tıkanma, tesisattan kaynaklanan tıkanıklık, sensörlerde oluşan sorun, veya üç yollu vanada varolan sorunlar olarak sayılabilir.

Bahsi geçen bu sorunlar, normal uygulanması gereken basit uygulamaların yanında biraz daha teknik bilgi gerektiren sorunlar olduğu için bu sorunların var olduğu durumlarda güvenlik açısından da bilgisizce uygulamanın tehlike yaratabileceği göz önüne alınarak Alarko kombi teknik servisinden yardım alınmalıdır.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com