Alarko Kombi E04

Kombilerin genel çalışma prensibinin altında basınç ve su önemli bir yer tutmaktadır. Bu sebepten ötürü basınç ya da suyun, olması gereken ayarında tutulmaması durumunda kombinin genel çalışma performansı zarar görmektedir. Alarko kombilerde sık karşılaşılan arızalardan biri olan, “Alarko kombi e04” arıza kodu düşük su basıncının olduğuna dair verilen arıza anlamına gelmektedir ve bu arıza kodu Seradens süper plus modelli kombilerde görülmektedir.

Düşük su basıncı arızasının birden fazla sebebi vardır. Bu sebepler arasında, tesisattan kaynaklanan arıza, boruların çatlak olması, kombide çatlak oluşması ile birlikte su damlatması gibi genel olarak su sızıntısına sebep olan arızalar sayılabilir.

Alarko kombi e04 arıza kodu verdiğinde ilk olarak yapılması gereken şey barın kontrol edilmesidir. Eğer bar 1.5’un altına düştüyse barın yükseltilmesi gerekmektedir. Kombinin bar seviyesi doldurma musluğu sayesinde yükseltilebilir.

Seradens süper plus model kombinin sol altındaki siyah ya da mavi renge sahip musluk sola doğru çevrilerek bar 1.5 seviyesine çıkana kadar beklenmelidir. Seviye istenilen seviyeye geldiğinde doldurma musluğunun kapatılması gerekmektedir.

Daha sonra kombinin ya da tesisatın bir yerden su kaçırıp kaçırmadığına bakılmalıdır. Eğer su kaçağı varsa bar yine 1.5 altına düşecektir. Tesisattan kaynaklanan su kaçağı için boruların yenilenmesi gerekmektedir. Kombiden damlayarak sızan suyun sebebi kombinin bir tarafından gelen çatlaktır.

Bu durumda Alarko servisten yardım alınarak su kaçağı engellenebilir.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com