Alarko Kombi Ateşlemiyor

Alarko, kombi markaları arasında en fazla kullanılan markalardan biri. Sağlamlığı ve kullanışlı olma özelliği ile diğer markaların önüne geçebilmiş bir markadır. Buna rağmen her elektronik cihaz gibi Alarko kombilerde arızalanabilir. Özellikle kombilerin ateşlememesi sorunu birçok kullanıcı tarafından şikayet edilen sorunlardan biridir. Peki, kombi ateşleme yapmadığında ne yapmak gerekir?

Alarko Kombi Ateşlemiyor

Öncelikle kombide ki sorunun ateşleme olduğunu nasıl anlayacağımız konusunda bilgilendirelim. Alarko kombiler modellerine göre farklı arıza kodu ya da belirtileri ile bunu kullanıcılara haber verir.

  • Alarko Serena model kombilerde kombinin üzerinde ki led ekranda E01 hata kodu varsa, bu ateşleme yapılamadığının arıza kodudur.
  • Harmony-D model kombilerde ise ekranda yazan ateşleme yapmama hata kodu F4’dür.
  • Trendy-D modellerinde de aynı şekilde ateşleme yapılmadığında ekranda F4 arıza kodu olur.
  • Trendy modellerinde ise ekran olmadığı için bunu yanıp sönen ışıklardan anlayabilirsiniz. Kombide ki 80 ışığı sürekli yanıp sönüyor ise bu ateşleme yapılamadığının bir göstergesidir.

Kombinizde ateşleme yapılamama problemi var ise yapmanız gereken 2 kontrol vardır. Bunlardan biri gaz vanalarının kontrolüdür. Genellikle 2 farklı gaz vanası bulunur. Bunlardan biri dışarıdadır. Dışarıda ki ananın açık olduğu ve daireye gaz gittiğinden emin olduktan sonra, kombinin yanında bulunan siyah boru üzerinde ki gaz vanasını kontrol etmek gerekir. Eğer bu da açık ise kombiye gaz gidiyor demektir.

Eğer gaz açık ise ve hala kombi ateşleme yapmıyorsa yapmanız gereken şey kombiyi resetlemek olacaktır. Resetleme işleminden sonra da kombi düzelmediyse servis çağırmak gerekir.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com