Alarko Kombi E14 Hatası

Alarko marka kombinizin E14 hatası vermesi kombinizde bir hava akış problemi olduğuna işaret eder ve bu ciddi bir sorundur. Bu nedenle sorunun en kısa süre içerisinde çözülmesi gerekir.

Peki kombide hava akış sorunu olmasının nedeni ne olabilir?

Alarko Kombi E14 Hatası

    • Bacalı kombilerde bacanın tıkanması kombinin hava akış problemi yaşamasına neden olabilir. Böyle bir durumda yapılması gereken şey bacanın temizlenmesi olacaktır.
    • Bacanın yerinden çıkmış olması da kombinin E14 hatası vermesine neden olur. Bacayı geri yerine oturtarak hava akış problemini çözebilirsiniz.
    • Kombinin içerisinde bulunan Prosestat arızalı ise bu da E14 hatasına neden olabilir. Prosestat fanın yanında bulunan ve hava akışını kontrol eden, bu bilgiyi de ana karta ileten parçadır. Bu nedenle arızalanması ana karta hava akışı hakkında yanlış bilgi göndermesine neden olabilir.
    • Kombi içerisinde hava akışını sağlayan en önemli parça tabi ki fandır. Bu nedenle fanın arızalı olması durumunda hava dışarı atılamayacak ve hava akışı sağlanamayacaktır. Fan hem yoğuşmalı kombilerde, hem de hermetik kombilerde yer alır.
    • Kombinin içerisinde hava akışını kontrol eden bir sensör bulunur. Baca sensörü adı verilen bu parçanın arızalanması hava akışını kontrol edememesine ve kombinin E14 hatası vermesine neden olur.

Bu işlerden pek anlamıyorsanız ve ek olarak güvenliğiniz için lütfen Alarko Servis ile iletişime geçerek işi uzmanlarına bırakmanızı öneriyoruz.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com