Alarko Kombi E46 Hatası

Alarko kombiler belirli bir arıza ya da aksaklık durumunda ve ya bir işlemi yapamama gibi durumlarda hata kodları vererek kullanıcılarını uyarırlar. Bu hata kodlarının her biri farklı anlama gelir ve farklı modeller arasında bu hata kodları farklılık gösterse de genelde aynıdır.

Alarko kombiniz E46 hatası veriyorsa bu basınç sensörü arızasından kaynaklanıyor demektir. Bu hata kodunun gösterilmesinin birkaç farklı nedeni olabilir.

Alarko kombiniz E46 hatası veriyor ise ilk kontrol etmeniz gereken şey peteklerin basıncıdır. Peteklerde ki basınç olması gerekenin altında ya da üstünde ise kombi E46 hatası verebilir. Bu basıncı ayarlayarak sorunu çözebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ DİLEDİĞİNİZ ZAMAN ARAYABİLİRSİNİZ.
444 78 56

Bir diğer E46 hatası nedeni ise bu basıncı ölçen sensörün arızalanmasından kaynaklanabilir. Sensör basıncı doğru ölçemiyorsa ya da hiç ölçmüyorsa kombi E46 hatası verir. Bu durumda yapmanız gereken şey; kombinin üzerinde (1) yazan tuşa 2 saniye boyunca basılı tutmaktır. Bu işlem sistemi en baştan kurar ve geçici bir aksaklık ise düzelir.

Eğer bu işlem de hata kodunun ortadan kalkmasına neden olmuyorsa, daha fazla müdahale etmeden servisi aramak gerekir. Çünkü buradan sonrası fiziki müdahale gerektirir. Gelen servis ekipleri ilk olarak sensörü kontrol edecektir. Eğer sensör arızalı ise sensör yenisi ile değiştirilir. Eğer sorun sensörde değilse elektronik kart arızası olabilir. Çünkü hata kodları da dahil olmak üzere bütün komutlar elektronik kart tarafından gönderilir.

“Alarko Kombi E46 Hatası” üzerine 3 yorum

  1. E46 hata veriyor bir türlü düzelmiyor aldığım günden beri aynı hataları farklı şekillere veriyor su resmen küf kokuyor ve ara ara sıcak su akmıyor teknik servisi talep ediyoruz bir problem olmadığını söylüyor ne yapmalıyım

  2. 1 diye bir tuş yok kağama tuşu info tuşu sıcaklık arttırma azaltma tuşu var 1 yok

    • Senede 5_10 kez E46 hatası veriyor her seferinde servisi çağırıyorum her seferinde de parasını alıp gidiyorlar 2 ay sonra yine bozuluyor.. tüm çevreme, tanıdığım tanımadığım herkese Alarko almamalarını söylüyorum “hele hele servisini hiç çagirmayın bile” diyorum.. selamlar hepinize

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com