Alarko Kombi F1 Hatası

Alarko kombilerde, özellikle de yeni modellerde F1 hata kodu kombinin çok ısındığı sorunu yaşamasında ortaya çıkar. F1 arıza kodu ile birlikte İngiliz anahtarı resmi ve reset yazısı da ekranda yazar.

Peki bu durumda yapılması gereken şey tam olarak nedir?

Alarko Kombi F1 Hatası

Alarko kombi F1 arızası vermiş olduğunda ilk yapılması gereken şey cihazın resetlenmesidir. Alarko kombilerde resetleme işlemi oldukça basittir. Kombilerde zaten 2 adet tuş bulunur. Üstteki tuş sıcak su ayarı yaparken, alttaki tuş ise peteklerde ki ayarı yapar. Bu iki düğme arasında küçük mavi bir düğme göreceksiniz. Bu düğmenin solunda R harfi yazar. Bu düğmeye bir kere basmanız resetleme işlemi için yeterlidir. Eğer sorun düzelmezse bu resetleme işlemini toplamda 3 kere yapabilirsiniz.

Alarko kombileri kullanırken peteklerin yanması için kış modunda kullanmanız gerekir. Eğer kombi kış modunda ise peteklerde ki vanaların açık olduğundan emin olun. Şunu da özellikle belirtmek gerekir; kombiyi kış modunda çalıştırdığınız zaman ev içerisinde ki en az 3 peteğin de açık olması gerekir. Yoksa bu daha büyük sorunlara neden olabilir.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen kombi düzelmediyse ve ekranda hala F1 hatası veriyorsa daha fazla müdahale etmeden Alarko servisini aramanız gerekir. Alanında uzman servis çalışanları gelerek sorunu yerinde tespit edecek ve onarım işlemlerini hızlı ve güvenilir şekilde yapacaktır.

“Alarko Kombi F1 Hatası” üzerine bir yorum

  1. Kaç kere reset attıysam da sorun bir türlü çözülmedi. Şartelden kapatıp açıyorum. 2-3 dk sonra tekrar aynı hatayı veriyor. Servisi çağıracağım yapamayacağım belli oldu.

Yorumlar kapalı.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com