Alarko Kombi Işığı Yanıp Sönüyor

Alarko kombilerin tüm yeni modellerinde arıza kodları bulunur ve bu arıza kodları sorunun tam olarak ne olduğunu kullanıcılara gösterir. Fakat eski modellerde sadece yanan ışıklarla ne olduğunu anlamak zorunda kalırsınız ve bu nispeten daha zordur. Çünkü kombinin ışığının yanıp sönmesi birçok farklı nedenden dolayı meydana gelebilir. Doğal olarak arızanın tam olarak nerede olduğunu tespit etmek daha zordur.

Alarko Kombi Işığı Yanıp Sönüyor

Alarko kombilerde ışığının yanıp sönmesine neden olacak durumlardan biri kombinin aşırı derecede ısınmasından kaynaklanıyor olabileceğidir. Bu oldukça ciddi bir durumdur ve önlem alınmazsa kombide daha büyük hasarlara neden olabilir.

Kombide yeterli su olmaması da ışığın yanıp sönmesine neden olabilir. Bu durumda su düzeyi kontrol edilerek biraz daha su eklenmelidir. Eğer tesisatta ki bir kaçaktan dolayı su azalıyorsa bu kaçak bulunup onarılmalıdır.

Doğalgaz vanalarından birinin kapalı olması kombiye gaz akışını engelleyeceği için kombinin ışığının yanıp sönmesine neden olabilir. Bu nedenle vanaların kontrol edilmesi gerekir. 2 adet doğalgaz vanası bulunur, bunlardan biri dışarıda sayacın yanındadır. Diğeri ise kombinin yanında sarı bir vanadır. Bunları açık konuma getirdikten sonra sorun düzelecektir.

Eğer bunlar sorunun düzelmesine neden olmadıysa kombiye reset atarak yeniden kurulum yapmak gerekir. Eğer resetleme işlemi de işe yaramadıysa daha fazla müdahale etmeden Alarko teknik servisi arayarak uzman yardımı talep edilmelidir. Çünkü bu aşamadan sonrası profesyonel müdahale gerektirir.

Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com