Alarko Kombi Reset

Alarko elektronik cihazlarda herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında Alarko kombi servisi aramadan önce reset atma işlemi yapmak bazen etkili olur. Reset atmak, cihazın ayarlarını sıfırlayarak yeniden kurulmasını sağlayan bir işlem olduğu için belirli sorunları çözmekte etkilidir.

Fakat her Alarko modelinde reset atma işlemi farklıdır. Bu nedenle modele uygun reset işleminin yapılması gerekir.

Alarko Kombi Reset

  • Alarko Trendy modelleri şuan kullanılan en eski modellerden biridir, fakat buna rağmen kullanımı oldukça kolaydır. Kombinin ön tarafında iki adet düğme bulunur. Üstteki düğme suyun sıcaklığını ayarlayan düğme, alttaki düğme ise petekleri ayarlayabileceğiniz düğmedir. Bu iki düğmenin arasında oldukça küçük, solunda R yazan bir tuş bulunur. Buna kalem ucu ya da iğne gibi bir şey ile bastığınızda reset işlemi tamamlanır.
  • Alarko Trendy-D modelleri de diğerine benzeyen bir reset işlemine sahiptir. Ön panelde, led ekranın sağında yine iki düğme bulunur ve bu iki düğme yine sıcak su ve petek ayarı için kullanılır. Bu iki düğmenin arasında küçük mavi bir tuş bulunur. Bu tuşun yanında da R yazar. Bu tuşa bir kere basmanız yeterli olacaktır.
  • Alarko Serena modellerinde herhangi bir reset tuşu bulunmaz. Ön panelde kombiyi açıp kapatabileceğiniz kırmızı bir düğme vardır. Bu düğme ile kombiyi bir kere kapatıp yeniden açmanız resetleme işlemi için yeterli olacaktır.
  • Alarko Harmony modellerinde de daha önce ki gibi iki düğme arasında bulunan küçük beyaz düğmeye basmanız resetleme işlemi için yeterlidir.
Call Now ButtonServis Çağır
Supurgeservisleri.com Buderus Servisleri Servisbolge.com Dysonservis.co Rowentaservis.org Servisrehber.com Servisarayin.com Euservis.com